Budova Starého divadla Karola Spišáka v Nitre oslávila začiatkom septembra jubilejných 90 rokov. Divadlo sídli v tejto budove od roku 1992. Samotná budova má však svoju vlastnú históriu a jej slávnostné otvorenie sa konalo 1. septembra 1929.

Čítať ďalej...

V mestskej galérií v Topoľčanoch sa konala vernisáž známej umelkyne Natálie Studenkovej, ktorá nám prostredníctvom svojich obrazov priblížila emócie či pohľad na svet.

Čítať ďalej...
Brány Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v Trenčíne sa verejnosti otvorili už po šiestykrát. Tohtoročný deň otvorených dverí sa niesol v duchu legiend, tradícií a folklóru. 
Čítať ďalej...

Na tohtoročnom 35. ročníku Medzinárodného filmového festivalu AGROFILM sa so svojou komornou maliarskou, sochárskou tvorbou a interaktívnym umením predstavili súčasní i zakladajúci členovia Združenia N´89.

Čítať ďalej...
Topoľčianski seniori sa stretli v Spoločenskom dome, aby si spoločne zaspievali. Ilusanka, Jeseň, Nádej a Slnečnica - to sú názvy štyroch speváckych skupín, ktoré fungujú v denných centrách. 
Čítať ďalej...

V roku 2011 z iniciatívy primátora mesta Partizánske bola založená tradícia koncertov z príležitosti mesiaca úcty k starším.

Čítať ďalej...

V rámci programu Upravme si Topoľčany sa občania mesta 27. septembra hromadne zapojili do čistenia svojho okolia.

Čítať ďalej...

Vzorky ovocia, zeleniny, byliniek, ale aj novinky v ovocinárstve či mnoho užitočných rád pre záhradkárov a hobby pestovateľov prináša už tradičná výstava Farby a plody jesene v priestoroch Botanickej záhrady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.  

Čítať ďalej...

V poradí XIX. rokovanie Trenčianskeho župného parlamentu sa uskutočnilo v pondelok 23. septembra 2019.

Čítať ďalej...

Desiaty ročník potravinárskeho festivalu MňamFest zaplnil námestie v Bánovciach nad Bebravou. Festival spojil milovníkov gurmánskych špecialít a kulinárskeho umenia trenčianskeho regiónu, ktorí prišli predstaviť domáce slovenské špeciality.  

Čítať ďalej...
Strana 1 z 97